Rekonstrukce a opravy domů typu OKÁL

Rekonstrukce a opravy domů typu OKÁL
Rekonstrukce a opravy domů typu OKÁL
Rekonstrukce a opravy domů typu OKÁL
Rekonstrukce a opravy domů typu OKÁL

Rekonstrukce okálu

„Jako první v Jeseníku”

Jsme se pustili do rekonstrukce bytových okálů spolu s SBD Jeseník, který má tyto domy ve správě. Tyto bytové domy byly v 90-tých letech zatepleny pěnovým polystyrenem, ale výměna oken probíhala individuálně, takže zapravení kolem oken nebylo vždy bez závad. Těmito spárami zatékalo za zateplení, na samotném zateplení se prokreslovaly jednotlivé tabule polystyrenu a na některých domech tyto spáry popraskaly. Do některých domů zatékalo střechou. Balkóny na některých domech už po letech vykazovaly takové závady, že byly uzavřeny.

SBD Jeseník tedy uvažovalo o celkové rekonstrukci, která by všechny závady vyřešila najednou. Naše firma na základě našich průzkumů sestavila postup a technického řešení sanace obvodového pláště a střechy, navrhla nejvhodnější materiály jak pro sanaci pláště, tak pro zateplení vrchní stavby, půdy a střechy, náš dodavatel balkonů vyřešil způsob zavěšení nových balkonů a navrhl konstrukci, SBD Jeseník zadalo výpočty úspor tepla, našlo vhodnou dotaci pro tyto práce a na schůzích na domech vše předložilo lidem. Jako první byl v roce 2011 rekonstruován bytový dům ve Vápenné, kde se lidé jako první rozhodli celý dům spravit a důvěřovat výpočtům SBD Jeseník a nám. Bylo demontováno stávající zateplení, balkóny i konstrukce střechy. Podklad dřevěnných panelů byl sanován, zpevněn, shnilé desky byly vyměněny, za zateplení byl použit certifikovaný zateplovací systém na dřevostavby od WEBERu.

Střecha dostala nový kabát, vrchní krytina byla zvolena plechová RUUKKI Monterey 50+ s padesátiletou zárukou na krytinu, v jednom kusu od okapu po hřeben, čímž se eliminovalo zatékání v ploše střechy. I všechny ostatní klempířské prvky, jako je oplechování okrajů střech nebo atik, byly provedeny z plechu se stejnou povrchovou úpravou, takže životnost celé střechy je stejná. Balkóny byly vyměněny za nové, nad balkóny byly namontovány nové stříšky. Půda byla zateplena a pod hřebenem byla vytvořena pochůzí plocha.

Dům byl obkopán až na základovou spáru a celá spodní stavba byla zaizolována. Po opravě došlo k razantní úspoře tepla na vytápění domu, byty pod střechou i garsonky v přízemí se lehce vytopily na požadovanou teplotu. Tento dům byl první, po něm a jeho zkušenostech se do oprav daly i domy v České Vsi, Jeseníku a v Lipové-Lázních. Dnes touto opravou prošly všechny bytové domy ve správě SBD Jeseník, až na jeden.

Certifikáty firmy o proškolení

Certifikáty ve formátu PDF: ALKOR Certifikáty ve formátu PDF

Certifikáty ve formátu PDF: CERESIT Certifikáty ve formátu PDF

Certifikáty ve formátu PDF: ISO 2018 Certifikáty ve formátu PDF

Certifikáty ve formátu PDF: ISO 2018 de, aj Certifikáty ve formátu PDF

Certifikáty ve formátu PDF: ISOVER 2010 Certifikáty ve formátu PDF

Certifikáty ve formátu PDF: ISOVER 2012 Certifikáty ve formátu PDF

Certifikáty ve formátu PDF: ISOVER 2013 Certifikáty ve formátu PDF

Certifikáty ve formátu PDF: VEDAG Certifikáty ve formátu PDF

Certifikáty ve formátu PDF: WEBER Certifikáty ve formátu PDF

Certifikáty ve formátu PDF: KNAUF Certifikáty ve formátu PDF

Certifikáty ve formátu PDF: TEGOLA Certifikáty ve formátu PDF

Firma RENÉ ŠVANCARA

Se jako první pustila v Jeseníku do rekonstrukce bytových okálů spolu s SBD Jeseník, který má tyto domy ve správě.

Rekonstrukce OKÁL

Střecha dostala nový kabát, vrchní krytina byla zvolena plechová RUUKKI Monterey 50+ s padesátiletou zárukou na krytinu.

Firma používá systém řízení jakosti, který odpovídá ČSN EN ISO 9001:2001.